generalnews
||Rajyadainik||

आजको समाचार

नवनिर्वाचित महासंघका पदाधिकारीलाई नेपाल डेरी एसोसिएशनको बधाई तथा शुभकामना

समाचार


काठमाडौं, १७ मंसिर । नेपाल डेरी एसोसिएशनले नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघको महाधिवेशनबाट निर्वाचित हुने सम्पूर्ण पदाधिकारीहरुलाई बधाई तथा शुभकामना दिएको छ । 

मङ्गलबार आयोजित एक कार्यक्रममाँझ अध्यक्ष, वरिष्ठ उपाध्यक्ष, उपाध्यक्षहरु, कोषाध्यक्ष एवं वस्तुगत तर्फका कार्यकारिणी समिति सदस्यहरुलाई बधाई तथा शुभकामना दिएका थिए । 


उद्योग वाणिज्य महासंघका अध्यक्ष शेखर गोल्छाले महासंघले आफ्नो कार्यकालमा प्रष्ट भिजिनरी प्लान बनाई अगाडि बढ्ने बताए । उनले डेरी क्षेत्र भनेको जन्मेदेखि मर्दासम्म नभई नहुने पूर्ण खाद्य पदार्थ भएकोले दुग्ध क्षेत्रले ग्रामीण क्षेत्रको आर्थिक उन्नतीमा समेत विशेष टेवा पुयाउनुपर्ने बताए ।

त्यस्तै वरिष्ठ उपाध्यक्ष चन्द्र ढकालले नेपाल डेरी एसोसिएशन उद्योग वाणिज्य महासंघको २२ वर्षदेखि पुरानो सदस्य रहेको र यसले निरन्तर आफ्नो गतिविधि गर्दै आइरहेकोमा विशेष धन्यवाद दिंदै अगामी दिनमा पनि सहकार्य गर्दै काम गर्ने बताए । एसोसियट उपाध्यक्ष रामचन्द्र संधाईले एसोसिएशनले सम्मान गर्दै हामीले गर्नु पर्ने कर्तव्यबोधको थप जिम्मेवारीको महसुस गराएको बताए । 

जिल्ला नगर उपाध्यक्ष दिनेश श्रेष्ठले योभन्दा पहिले आफू बस्तुगत उपाध्यक्ष रहँदा एसोसिएशनका साथीहरुले हरेक कुरामा रायसुझाव दिंदैं आएको र यस पटक पनि आफू जिल्ला नगरको उपाध्यक्ष भएता पनि उद्योग वाणिज्य तर्फ आफूले हेर्ने भएकोले एसोसिएशनसंग सहकार्य गर्दै अगाडि बढ्ने बताए । 

वस्तुगत उपाध्यक्ष अन्जनकुमार श्रेष्ठले आफू पनि डेरी व्यवसाय भएकोले डेरी क्षेत्रको समस्या आफूले राम्रासंग बुझेको हुँदा आउँदा दिनमा यस क्षेत्रमा आउने हरेक समस्या समाधानको लागि आफू निरन्तर लागिरहने बताए । अन्त्यमा, नेपाल डेरी एसोसिएशनका  निर्वतमान अध्यक्ष एवं उद्योग वाणिज्य महासंघ वस्तुगत तर्फका निर्वाचित सदस्य सुमित केडियाले उपस्थित सम्पूर्ण महानुभावहरुलाई धन्यवादज्ञापन गर्दै डेरी क्षेत्रका नीतिगत समस्याहरु अवगत गराए । 

कार्यक्रममा उपस्थित नवनिर्वाचित पदाधिकारी एवं सदस्य महानुभावहरुलाई संस्थाको तर्फबाट अध्यक्ष राधाकृष्ण सापकोटा, उपाध्यक्ष राजन दाहाल, महासचिव प्रल्हाद दाहालले सम्मान पत्र प्रदान गर्दै विशेष सम्मान गरेका थिए । 


कार्यक्रम २०७७ साल मंसिर १७ गते निर्वाचित पदाधिकारीहरु 
१)    शेखर गोल्छा अध्यक्ष
२)    भवानी राणा, निवर्तमान अध्यक्ष
३)    चन्द्र प्रसाद ढकाल वरिष्ठ उपाध्यक्ष
४)    रामचन्द्र संघाई एशोसियट उपाध्यक्ष
५)    दिनेश श्रेष्ठ जिल्ला÷नगर उपाध्यक्ष
६)    सकुन्तलाल हिराचन कोषाध्यक्ष
७)    अन्जन श्रेष्ठ वस्तुगत उपाध्यक्ष
८)    सुमित कुमार केडिया, वस्तुगत कार्यकारिणी समिति सदस्य
९)    प्रकाश सिंह कार्की, वस्तुगत कार्यकारिणी समिति सदस्य
१०)    आकाश अधिकारी, वस्तुगत कार्यकारिणी समिति सदस्य
११)    भक्तबहादुर हमाल वस्तुगत कार्यकारिणी समिति सदस्य
१२)    अरनिको राजभण्डारी वस्तुगत कार्यकारिणी समिति सदस्य
१३)    मीनमान श्रेष्ठ वस्तुगत कार्यकारिणी समिति सदस्य
१४)    हेमराज ढकाल वस्तुगत कार्यकारिणी समिति सदस्य
१५)    विष्णु गैरे वस्तुगत कार्यकारिणी समिति सदस्य
१६)    सुवोधकुमार गुप्ता वस्तुगत कार्यकारिणी समिति सदस्य
१७)    गोविन्द ढुंगेल, वस्तुगत कार्यकारिणी समिति सदस्य
१८)    सन्दिपकुमार अग्रवाल, वस्तुगत कार्यकारिणी समिति सदस्य
१९)    मनिषलाल प्रधान, वस्तुगत कार्यकारिणी समिति सदस्य
२०)    नरेशलाल श्रेष्ठ, वस्तुगत कार्यकारिणी समिति सदस्य

निर्वाचन पछिको हाम्रो भावी कार्यदिशा : सुबोध कुमार गुप्ता

समाचार


निर्वाचन पछिको हाम्रो भावी कार्यदिशा : सुबोध कुमार गुप्ता सर्वप्रथम, मलाई अमुल्य मत दिई नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघको कार्यकारीणी सदस्यमा निर्वाचित गराउनु भएकोमा मतदाता साथीहरुलाई धन्यवाद दिन चाहन्छु । यो म प्रतिको विश्वास हो भन्ने मेरो बुझाई छ । साथै आफ्नो प्रतिनिधी मान्दै महासंघको कार्यकारीणी सदस्यमा निर्वाचित गराउनु भएकोमा आभार प्रकट गर्न चाहन्छु । मलाई योग्य ठानी आफ्नो तर्फबाट मत जायर गर्नुहुने तमाम मतदाता साथीहरु प्रति म अनुग्रहित छु । तपाईंहरुले दिनु भएको मतको कदर गर्दै समग्र निजी क्षेत्रको साँखलाई उचो पार्दै अघि बढने प्रण गर्दछु । अग्रज एवम् समकक्षी साथीहरुको राय, सुझाव र सल्लाहलाई आत्मसात गर्दै आफ्नो विवेक र क्षमताले भ्याएसम्म निजी क्षेत्रको समस्याहरुलाई हल गर्न सकृय भएर लाग्नेछु भन्ने प्रतिबद्धता व्यक्त गर्दछु । यहाँहरुको आत्मियपना र रचनात्मक साथ सहयोगको अपेक्षा मेरो कार्यकाल भरि रहिरहनेछ । मुख्य कुरा यहाँहरुलाई मैले निराश बनाउने छैन भन्ने वचनबद्धता जनाउन चाहन्छु । निर्वाचन पछि हामी नेपालको निजीको छाता संगठन अर्थात नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघको ५४ औ राष्ट्रिय अधिवेशनले नयाँ नेतृत्व चयन गरिसकेको छ। हामीले चार पाँच बर्ष अघि मात्रै वरिस्ठ उपाध्यक्ष स्वत: अध्यक्ष बन्ने प्रावधान ल्याएकाले हाम्रो मुल नेतृत्व बाहेकका अन्य पदमा प्रतिस्पर्धा हुन पुग्यो । महासंघकी निवर्तमान अध्यक्ष भवानी राणा अघिल्लो निर्वाचनबाट त्यसै प्रावधानमा टेकेर निर्वाचित भएर आउनु भएको थियो ।सोही प्रावधान अनुरुप हामीले महासंघको अध्यक्षमा श्रद्धये शेखर गोल्छालाई पाएका छौ । यस निर्वाचनबाट वरिस्ठ उपाध्यक्ष तर्फ चन्द्र ढकाल विजयी हुनु भएको छ । त्यसैले गोल्छा पछि महासंघको नेतृत्वको कमान ढकालले गर्नुहुनेछ । अझ भनौ शेखरजी पछि नेपालको समग्र निजी क्षेत्रलाई पाईलटका रुपमा हाँक्ने जिम्मेवारी ढकालको काँधमा जानेछ । हाम्रो विधी विधानमै त्यहि छ । र सोही स्प्रिट अनुरुप हामी निर्वाचनमा होमिएका थियौ । चन्द्र ढकालजीको नेतृत्वमा हामीले आफ्ना एजेण्डा बोकेर चुनावी मैदानमा उत्रिएका थियौ । वस्तुगत तर्फबाट म स्वयम् पनि निर्वाचित भएको छु । हाम्रो समुहबाट अन्य साथीहरु समेत निर्वाचित भएर आउनु भएको छ । त्यसैले म लगायतका हाम्रो समुहबाट महासंघमा प्रतिनिधीत्व गरेर जाने सबैले हाम्रा चुनावी एजेण्डा मुताबिक महासंघको सुदृढिकरण र निजी क्षेत्र राज्य साझेदारीको कार्य योजनालाई कार्यान्वयन गर्न तर्फ ध्यान केन्द्रित गर्नुपर्छ भन्नेमा म अडिग छु । हामीले हाम्रा साथीहरुसँग गरेको प्रतिबद्धतालाई अक्षरश पालना गर्दै अगाडी बढनुको विकल्प हामीसँग छैन भन्ने पनि लाग्छ । त्यसैले हामीले निर्वाचन लडदै गर्दा गरेका वाचा पुरा गर्न दृढतापुर्वक लाग्नुपर्छ नै । हामीले हाम्रो प्रतिबद्धता बिर्सनु भनेको विश्वास गुमाउनु हुनेछ । त्यसैले हामी माथिको विश्वासलाई कायम राख्दै अघि बढन पनि हामीले निर्वाचनमा होमिदै गर्दा अघि सारेका एजेण्डालाई पुरा गर्न दत्तचित्त भएर लाग्नुपर्छ । हामीले हाम्रो एजेण्डालाई भुल्यौ भने हामी असफल त हुनेछौ नै साथै साथीहरु प्रति धोकाधडी गरेको ठहरिने छ । अर्को तर्फ किशोर प्रधान समुहबाट सबल र सुदृढ महासंघको नारा अघि सारिएको थियो । उहाँहरुले बोक्नु भएको नारा र हामीले अघि सारेका नारा वा एजेण्डामा समानता छ । समानता यस मानेमा कि दुवै पक्षबाट महासंघ साथै समग्र निजी क्षेत्रलाई मजबुत बनाउने भन्ने नारा लिएर दुई खेमा चुनावी मैदानमा उत्रिएका थियौ ।लोकतान्त्रिक पद्धतीलाई अपनाउदै निर्वाचनमा होमिदै गर्दा फरक धारमा बसेता पनि हाम्रो एजेण्डामा समानता नै थियो । साथै हामी बीच चुनाव सकिए लगत्तै पक्ष विपक्षको राप र ताप पनि सकिएको छ । हामी एकजुट छौ । हाम्रा समस्या साझा छन्, हाम्रो उदेश्य र लक्ष्य एउटै छ । त्यो भनेको निजी क्षेत्रको विकास र उन्नयन हो । चुनाव पछि बेजोडको मेल रहदै आएको गर्विलो ईतिहास हामीसँग छ । यस कोणबाट पनि हामीले चुनावलाई एउटा प्रकृयाको रुपमा लिदै आएका छौ भन्ने स्पस्ट हुन्छ । त्यो अभ्यासले यस पाली पनि निरन्तरता पाउनेमा कुनै शंका छैन । म बाट हामी बनि सकेका छौ, हामी सबै उम्मेदवारहरु । निर्वाचन प्रकृयामा फरक फरक समुहबाट प्रतिस्पर्धामा उत्रिएता पनि महासंघ कार्य समितीमा आईसके पस्चात हामी सबै एकजुट भैसकेका छौ । हामीले महासंघलाई सवल र सुदृढ बनाउन राज्यसँग सहकार्य गर्नुको विकल्प छैन । यसका लागि निर्वाचनबाट चुनिएर आउनेले पहल लिनु त पर्छ नै तर पनि ज्ञान, शिप, अनुभव, सम्बन्ध आदीले पनि अर्थ राख्ने हुँदा निर्वाचनमा विविध कारण बश भाग नलिनु हुने र भाग लिनु हुने सम्पुर्ण साथीहरुको भूमिका महत्वपूर्ण रहने नै छ । त्यसैले आ आफ्नो स्थानबाट निजी क्षेत्रको साझा धारणा राख्दै हामीले भोग्दै आएका प्रमुख समस्याको समाधानमा हामी जुटनु पर्छ । कोभिड १९ का कारण जुन खालको बिषमता निजी क्षेत्रले भोग्नु परेको त्यसबाट पार पाउन राज्यबाट ठोस कार्यक्रम आउन जरुरी देखिन्छ । कोभिडले चुनौती मात्र ल्याएको छैन कि अवसर पनिसंगै लिएर आएको छ । त्यसको पहिचान गरि अबिलम्ब राज्य स्तरबाट केही नितीगत र कार्यक्रमगत सुधारका प्रयास गर्न जरुरी देखिन्छ । यसका लागि अहिलेको हाम्रो नेतृत्व काबिल छ भन्ने मेरो ठम्याई छ । हामीसँग शेखर गोल्छा, चन्द्र ढकाल जस्ता सक्षम नेतृत्व हुनुहुन्छ । रामचन्द्र संघाई, अन्जन श्रेष्ठ र दिनेश श्रेष्ठले म्याण्डेट लिएर विभिन्न संघको नेतृत्व गर्दै हुनुहुन्छ । त्यो स्थानमा जो आएता पनि निजी क्षेत्रको लागि केही गर्छु भनेर आउने हुँदा हाम्रा साझा एजेण्डाले प्राथमिकता पाउने नै छ । मेरो तर्फबाट मैले प्रतिबद्धता जनाए अनुरुप काम गर्न कटिबद्ध छु । मेरो ध्यान महासंघलाई थप मजबुत बनाउने र कृषि क्रान्ति हुँदै औद्योगिक क्रान्तिमा देशलाई लैजाने गरि काम गर्ने छ । मेरो भिजन अनुसार म मेरो नेतृत्वलाई कन्भिन्स गर्ने र उहाँहरुको योजना अनुरुप निजी क्षेत्रलाई त्राण दिने रहन्छ । हामी आँफै बीच विचार मन्थन नगरि सिमित घेराबाट राज्य माझ कुरा राख्दा चुक्न सक्ने हुँदा महासंघ कार्यसमिती भित्र र बाहिर रहनु हुने तमाम अग्रज र साथीहरुसँग राय परामर्श लिनुमा नै श्रेयकर हुनेछ भने कार्य समितीमा रहेकाले सहि निर्णय लिदै आफ्नो क्षमता प्रस्तुत गर्न सक्नु पर्दछ । (लेखक नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघको नवनिर्वाचित कार्यकारीणी सदस्य र चामल दाल तेल उद्योग संघका अध्यक्ष हुन )

कांग्रेस सत्तामा जादैन जनता बिच जान्छ। ः नेता पाण्डे

समाचार



अर्घाखाँची– नेपाली कांग्रेसका केन्दीय सदस्य प्रमुख अतिथि  बालकृष्ण पाण्डेले जनताले कांग्रेसलाई प्रतिपक्षमा बस्न मत दिएकाले सत्ता साझेदारी बनेर सरकारमा नजाने बताउनुभएको छ । भ्रष्टचार काण्डमा चुलुम्म डुबेको केपी ओली सरकारसँग सरकारमा नजाने उहाँले बताउनुभयो । आब हामी सबै जन्ता बिच जान तयार रहन सबैलाइ तयार रहन भनेका छन 
नेपाली कांग्रेस अर्घाखाँचीको बैंठकलाई सम्बोधन गर्दै नेता पाण्डले दुई तिहाइको सरकारले जनतालाई अभाव, समस्या र पीडा दिएको बताउनुभयो । दुई तिहाइको मतलाई नेपाल कम्युनिष्ट पाटीका शीर्ष नेता आपसी कुर्चीको झगडामा रुमल्लिएर जनताप्रति जिम्मेवार नभएको बताउनुभयो । देश र जनताको भरोसाको एक मात्र पाटी नेपाली कांग्रेस भएको बताउनुभयो । अब हामी सबै एक्ता भयेर संगठन बिस्तारमा लाग्न सबैलाइ आग्रह गर्नु भयो।
नेपाली कांग्रेस अर्घाखाँचीका सभापति विष्णु मुस्कानले पाटी संगठन गुणात्मक रुपमा अगाडी बढेकाले आउँदो निर्वाचनमा पहिलो पाटी बन्न कसैले रोक्न नसक्ने बताउनुभयो । उहाँले गाउँको हरेक विकास निर्माणमा सहभागी हुन कांग्रेस कार्यकर्तालाई अनुरोध गर्नुभएको छ ।  
गाउँ, वडा, नगरबाट आएका पाटी क्रियाशिल सदस्यतालाई जिल्लाले समर्थन गरी अनुमोदनका लागि पाटी केन्दीय कार्यालयमा पठाउने निर्णय गरेको छ । कोभिड–१९ का कारण अर्घाखाँची जिल्लामा मृत्यु भएका १० जनाप्रति हार्दिक श्रद्धाञ्जली व्यक्त गर्दै शोक सन्तप्त परिवारजनप्रति गहिरो समवेदना प्रकट गरेको छ । साथै कोरोनाको कारण विरामी भएकालाई स्वास्थ्यलाभको कामना गर्दै कोरोना संक्रमणको बेला सतर्क रहन कांग्रेसले आग्रह गरेको छ । यसैबीच गंभिर विरामी भई काठमाडौस्थित अस्पतालमा उपचाररत छत्रदेव गाउँपालिका–६ ठुलापोखरा सभापति खडानन्द पौडेल, खिल्जीका तेजेन्द्र बेल्वासे र सिद्धाराका पुष्करनाथ पोखरेललाई उपचार खर्च उपलब्ध गराउने निर्णय भएको कांग्रेस जिल्ला सचिव विष्णुप्रसाद भुसालले बताउनुभयो । बैठकले संगठन विस्तारलाई गति दिने, आउँदो अधिवेशनलाई व्यवस्थित बनाउने लगायतका निर्णय गरेको छ । 
बैंठकमा कांग्रेस पूर्वजिल्ला सभापति एवं सन्धिखर्क नगरपालिका प्रमुख कमलप्रसाद भु्साल, उपसभापति शान्ता भण्डारी, सचिव छविलाल पौडेल, सितगंगा नगर सभापति मोती बेल्वासे, छत्रदेव गाउँपालिका अध्यक्ष लेखनाथ पोखरेल, पाणिनि गाउँपालिका अध्यक्ष अच्युत गौतमछत्रदेव गाउँपालिका सभापति बाल कृष्ण पोखरेल भुमिका स्थान नगर पालिकाक सभापति अशोक श्रेष्ठ  पाणिनि गाउँपालिका  सभापती बिस्नु रिजाल  जिल्ला कार्यसमितिका सदस्य, भातृ तथा शुभेच्छुक संघका सभापति तथा प्रतिनिधि महासमिति सदस्य  महा अधिबेशन प्रतिनिधि  एवं कांग्रेस जिल्ला स्तरीय नेताको उपस्थित रहेको प्रचार विभाग प्रमुख माधव पौडेलले जानकारी दिनुभएको छ ।

१२औँ नेशनलबक्स अफिस फिल्म फेयर अवार्ड २०७७ को सर्वोत्कृष्ट पाँचमनोनयन सार्वजानिक।

समाचार


१२औँ नेश्नलबक्स अफिस फिल्म फेयर अवार्ड २०७७ को उत्कृष्ट पाँचमनोनयन सार्वजानिकभएको छ । विगत बाह्र वर्ष देखि बक्स अफिस ईन्टरनेशनल ग्रुपले नियमित रुपमाआयोजना गर्दै आइरहेको १२ औ नेशनलबक्स अफिस फिल्म फेयर अवार्डको संस्करणमा आर्थिक वर्ष २०७५÷७६मा प्रदर्शनमाआएको ब्लकबस्टर चलचित्र छक्का पन्जा ३ ले एवार्ड आयोजनाको जुरीको र आयोजक संस्थाको ३९ कुल विधामध्ये २३विधामा सर्वोत्कृष्टकोदावी पेश गरेको छ ।

 त्यसै गरी आर्थिक वर्ष २०७५÷७६माप्रदर्शनमाआएको अर्को सार्वधिक सफल चलचित्र मानिएको प्रसाद चलचित्रले छक्का पन्जालाई पछ्याउँदैआफुलाई १७विधामा सर्वोत्कृष्टको दावी पेश गरेको छ । 
बक्स अफिसमाव्यवसायिक रुपमाअत्याधिक सफलमानिएको ए मेरो हजुर ३ ले आफुलाई १०विधामा सशक्त रुपमा प्रस्तुत गरेको छ भने बक्स अफिसमा राम्रै कारोबार गरेको अर्को  रामकहानीे चलचित्रले९विधाको दावी पेश गरेको छ । त्यसैगरी रामकहानीलाई पछ्याउँदै व्यवसायिक रुपमा सन्तोषजनक व्यापार व्यवसाय गरेको यात्रा म्युजिकल लभले ६ विधा र राष्ट्रिय अन्तर्राष्ट्रिय विधामा समेत सकरात्मक छाप छोडेको बुलबुल चलचित्रले आफुलाई ५ विधामा दावेदारी पेश गरेको छ । आ.व. २०७५÷७६ माकुल साना ठूला गरी १०३ चलचित्र सेन्सर पास गरी सार्वजानिकभएका छन् भने अधिकांशचलचित्रहरु यीचलचित्रको वरीपरी नराम्रो सँग पछारिएका छन् । 
नेपालीचलचित्रको सबैभन्दा पुरानो र धेरै विधामानियमित रुपमानिरन्तर निस्पक्ष रुपमा आयोजना हुँदै आइरहेको राष्ट्रिय बक्स अफिस फिल्म फेयर अवार्ड २०७७ को संस्करण यो वर्ष कोभिड–१९ का कारण सीमित आयोजनामै पर्यटन शहर पोखरामा अंग्रेजी वर्ष न्यु यर ईभलाई लक्षित गरी पौष १६ गते सर्वोत्कृष्ट एकको विजेताको नाम सार्वजानिकगरिने आयोजक संस्थाकाअध्यक्ष रामबहादुर सुवेदीआर.के.ले बताउनुभयो ।
 संधै आफ्नो नियमित संस्करण अन्तर्राष्ट्रिय बजारमागर्दै आएको राष्ट्रिय बक्स अफिस फिल्म फेयर अवार्डको नौ सदस्य ज्युरीले निकै लामो समय लगाएर १०३ चलचित्र सहभागी मध्ये उत्कृष्ट पाँचको मनोनयन यस प्रकार तयार पारेका छन् ।

१.सर्वोत्कृष्ट मेकअप
गणेश खड्का,  छक्का पन्जा ३
प्रतिन साह, ए मेरो हजुर ३
अनुपश्रेष्ठ, प्रसाद
श्याम बराल, नाइनभन्नु ल ५
विना राई, लिलीबिली।

२. सर्वोत्कृष्ट ड्रेस डिजाईनर
आसिस पौडेल, प्रसाद
कायरा बुटिक, छक्का पञ्जा ३
युविथापा, इन्टु मिन्टु लन्डनमा
आशिषपौडेल, यात्रा
कुलदिपअधिकारी, साईली

३. सर्वोत्कृष्ट साउण्ड
सागर घिमिरे, चङ्गा चेट
सुलेमानश्रेष्ठ, छक्का पन्जा ३
उत्तमन्यौपाने, अमेरिका बोइज
अनिलश्रेष्ठ, ए मेरो हजुर ३
निराजन, लभ स्टेशन

४. सर्वोत्कृष्ट मिक्सिङ्ग
सुन्य मानश्रेष्ठ, छक्का पन्जा ३
उत्तमन्यौपाने, प्रसाद
अमितश्रेष्ठ, ए मेरो हजुर ३
उत्तमन्यौपाने, बुलबुल
मुकेस शाह, रामकहानी

५. सर्वोत्कृष्ट डबिङ्ग
नविनश्रेष्ठ, ए मेरो हजुर ३
मनोज राज राजवाहक, छक्का पन्जा ३
सुलेमानश्रेष्ठ, प्रसाद
दीपतुलाधर, बुलबुल

”, इन्टु मिन्टु
६. सर्वोत्कृष्ट गीतकार 
गणेश शाही ः चलचित्र प्रसाद, लै...लै
राजेन्द्र थापा ः छक्का पञ्जा, पहिलो नम्बरमा
राजेश कुमारश्रेष्ठ ः रोज, फुलहै
पवनचाम्लीङ्ग ः हजार जुनी सम्म, हजार जुनी सम्मपर्खिबर्से
अर्जुन पोखरेल ः क्याप्टेन, रहर छ सँगै

७. सर्वोत्कृष्ट संगीतकार
सुभाषभुषाल ः प्रसाद, बनकी चरी
अर्जुन पोखरेल ः क्याप्टेन, रहर छ सँगै
दिपकशर्मा ः छक्का पञ्जा, पहिलो नम्बरमा
सुभाषभुषालः प्रसाद, लै..लै
एलिस कार्की ः रोज, फुलहौ भने

८. सर्वोत्कृष्ट गायक
डेभिड शंकर ः छक्का पञ्जा ३, पहिलो नम्बरमा
सुगमपोखरेल ः क्याप्टेन, रहर छ
राजन राजशिवाकोटीः चङ्गा चेट, गोजीमादाम छैन
चेतन क्षेत्री ः प्रसाद
उदय सोताङ्ग ः हजार जुनी सम्म, हजार जुनी सम्म

९. सर्वोत्कृष्ट गायिका
विन्दु परियार ः छक्का पञ्जा ३, पहिलो नम्बरमा
मेलिना राई ः यात्रा, डुलीडुली
प्रमिसाअधिकारी ः राज, फुल हैन
मनिला सोताङ ः हजार जुनी सम्म, हजार जुनी सम्म
अन्जु पन्त ः क्याप्टेन, रहर छ सँगै

१०.सर्वोत्कृष्ट नृत्यनिर्देशक
कविराजगहतराज ः छक्का पञ्जा ३, पहिलो नम्बरमा
वसन्तश्रेष्ठ ः भैरे, सनममाया
कमल राई ःकहीँकतै
प्रविन सिंह ः परना पराना, ए मेरो हजुर ३
कविराजगहतराज ः तिम्रो लागि, रामकहानी

११. सर्वोत्कृष्टद्वन्द्वनिर्देशक
सूर्य ठोकर ः भैरे
हिमाल के.सी. ः यात्रा
सुक्रराजशाह ः भिलेन
चन्द्र पन्त ः रणविर
रोशनश्रेष्ठ ः बाँधमायाले

१२. सर्वोत्कृष्ट छाँयाकन
सौरभ लामा ः रामकहानी
पुरुषोत्तमप्रधान ः छक्का पञ्जा ३
संजय लामा ः यात्रा
पुसनप्रजापतिः बुलबुल
राजेश श्रेष्ठ ः प्रसाद

१३. सर्वोत्कृष्ट सम्पादन
लोकेश बज्राचार्य ः प्रसाद
अर्जुन जिसी ः रामकहानी
विपिनमल्ल ः छक्का पञ्जा ३
दीर्घ खड्का ः ए मेरो हजुर
बनिशशाह ः यात्रा

१४. सर्वश्रेष्ठ कथा
दिपेन्द्र लामा ः गोपी
दिपकराजगिरी ः छक्का पञ्जा ३
सुशिलपौडेल ः प्रसाद
दिनेश पौडेल ः बुलबुल, साईली

१६. सर्वश्रेष्ठ पटकथा
सुशिलपौडेल ः प्रसाद
बिनोद पौडेल ः बुलबुल
राम शरण पाठक ः १०० कडा १०
विकास आचार्य ः नाइनभन्नु ल ५
खगेन्द्र लामिछाने ः डमरुको डण्डी बियो

१७. सर्वश्रेष्ठ सम्बाद
सुशिलपौडेल ः प्रसाद
राम शरण पाठक ः १०० कडा १०
दिनेश पौडेल ः बुलबुल
दिपक राजगिरी ः छक्का पञ्जा ३
खगेन्द्र लामिछाने ः डमरुको डण्डी बियो

१८. सर्वोत्कृष्ट बालकलाकार
सेइनाशर्मा ः नाइनभन्नु ल ५
लक्की भण्डारी ः चङ्गा
अनु्भव रेग्मीः भैरे
एन्जल राई ः हैरान
कुस्राङ्ग भट्टराई ः कोहलपुर एक्सप्रेस

१९. सर्वोत्कृष्ट हाँस्यकलाकार
उइल्सनविक्रम राई ः रामकहानी
केदार घिमिरे ः छक्का पञ्जा ३
रेयर राई ः यात्रा
रक्षागौतम ः ए मेरो हजुर ३
भिम घलान ः सालिकसको भेनाको
 
२०.सर्वोत्कृष्टचरित्र अभिनेता
पुकार भट्टराई ः गुनगुृन
विजयलामा ः बेबी
अनुप बरा ः डम्बरुको डण्डी बियो
जयनन्दलामा ः जय भोले
राजारामपौडेल ः बाँधमायाले

२१.सर्वोत्कृष्टचरित्र अभिनेत्री
प्रिया रिजाल ः विसङ्गना
सिरु विष्ट ः लभ स्टेशन
लक्ष्मीगिरी ः छक्का पञ्जा ३
प्रियन्काकार्की ः नाइनभन्नु ५
कविताआले ः सालीकसको भेनाको

२२. सर्वोत्कृष्ट नवनायक
अखिलेस प्रधान ः हजार जुनी सम्म
धिरज मगर ः इन्टु मिन्टु लण्डनमा
आशिषप्रिया ः समर लभ
उमेश थापा ः बेबी
विक्कीजोशी ः ह्यप्पी डेज

२३. सर्वोत्कृष्ट नवनायिका
रेबति क्षेत्री ः समर लभ
सुहानाथापा ः ए मेरो हजुर ३
निरिशा बस्नेत ः जानीनजानी
मलीकामहत ः यात्रा
शिवानीगिरी ः कहिँकतै

२४. सर्वोत्कृष्टखलनायक
ध्रुव कोइराला ः भलिेन
प्रशानतताम्राकार ः रणबीर
निश्चल बस्नेत ः प्रसाद
प्रमोद अग्रहरि ः कथा काठमाडौँको
माओत्से गुरुङ्ग ः चङ्गा चेट

२५. सर्वोत्कृष्ट सह नायिका
जान्वी बस्नेत ः यात्रा
वर्षा शिवाकोटी ः भैरै
नम्रताश्रेष्ठ ः जानीनजानी
नम्रता सापकोटा ः समर लभ
सुष्माकार्की ः सालीकसको भेनाको

२६. सर्व श्रेष्ठ सह अभिनेता
जितु नेपाल ः छक्का पञ्जा ३
सौगातमल्ल ः जय भोले
विक्रान्त बस्नेत ः भैरै
दयाहमाङ्ग  राई ः साईँली
सलोन बस्नेत ः यात्रा

२७. सर्वोत्कृष्ट नायिका
दिपिका प्रसाईँ ः छक्का पञ्जा ३
नम्रताश्रेष्ठ ः प्रसाद
स्वतिमा खड्का ः बुलबुल
पुजाशर्मा ः रामकहानी
साम्राज्ञी शाह ः कायरा

२८. सर्वोत्कृष्ट नायक
आर्यन सिग्देल ः कायरा
प्रदिप खड्का ः लभ स्टेशन
विपिनकार्की ः प्रसाद
अनमोल के.सी. ः ए मेरो हजुर ३
सलिनमानबानियाँ ः यात्रा
 
२९. सर्वोत्कृष्ट नवनिर्देशक
सम्राट शाक्य ः यात्रा
वसन्तअधिकारी ः जानीनजानी
रेनसा राई ः ईन्टु मिन्टु लण्डनमा
संगीताश्रेष्ठ ः कथा काठमाडौँको
सुर्नेन्द्र झाः चौका दाउ

३०.सर्वोत्कृष्ट निर्देशक
दिनेश राउत ः प्रसाद
दिपाश्री निरौला ः छक्का पञ्जा ३
बिनोद पौडेल ः बुलबुल
मिलनचाम्स ः बेबि
सुदर्शन थापा ः रामकहानी

३१. सर्व श्रेष्ठ चलचित्र
छक्का पञ्जा ३
प्रसाद
बुलबुल
बेबी
नाइनभन्नु ल ५

१२ औँ नेश्नलबक्स अफिस फिल्म फेयर अवार्ड २०७७
को उत्कृष्ट पाँचमनोनयनआयोजकविधातर्फ
३२. सर्वोत्कृष्ट प्रोमो डिजाईनर
ए मेरो हजुर ३
छक्का पन्जा३
प्रसाद
रामकहानी
लभ स्टेशन

३३. सर्वोत्कृष्ट पोस्टर डिजाइनर
छक्का पन्जा ३
ए मेरो हजुर ३
लिलीबिली
पुरानो बुलेट
इनटुमिन्टु लण्डन

३४. सर्वोत्कृष्ट सिनेमाहल
जल्माहल – नारायण गढ
गोपीकृष्ण मुभिज –उपत्यका
अस्ट नारायण फिल्मस –उपत्यका
क्यु एफ् एक्स –उपत्यका
श्री कृष्ण हल –पोखरा

३५. सर्वोत्कृष्ट प्रोडक्सन डिजाइनर
मोती, ए मेरो हजुर ३
सुमन राजगिरी, छक्का पन्जा ३
यमतिवारी, पुरानो बुलेट
अरुन रेग्मी, इन्टुमिन्टुृ लन्डन
क्षितिज सुवेदी, लिलीबिली

३६. सर्वोत्कृष्ट डिजिटल कारोबार 
ओएसआर डिजिटल प्रा.लि.
म्युजिक नेपालप्रा.लि.
बुढा सुब्बाप्रा.लि.
हाईलाईटस डिजिटल नेपाल
साईरामफिल्मस प्रा.लि.

३७. सर्व उत्कृष्ण स्टुडियो हाउस
रेड स्टुडियो
सिनेजोन स्टुडियो
क्लासिक स्टुडियो
अस्लेसा स्टु्डियो
मल्टीमिडिया स्टुडियो

३८. पूर्व उत्कृस्ट वितरक
उज्जवलपौड्याल÷मनोज राठी ः ए मेरो हजुर ३, उपत्यकाबाहिर
शुसीलपोख्रेल (एफ डीकम्पनी) ः छक्का पन्जा ३
सुनिलमानन्धर ः रामकहानी, उपत्यका
गोविन्दशाही ः ए मेरो हजुर ३, उपत्यका
गोपालकाजीकायस्थ ः छक्का पन्जा ३,उपत्यका

३९. उत्कृष्ट एवार्ड आयोजना
इमेज एवार्ड
बिन्दाबासिनी एवार्ड
नेशनलबक्स अफिस म्युजिक भिडियो एवार्ड
एन.एफ.डि.सी. एवार्ड
कामना एवार्ड

कृष्णनगरमा ड्राईपोर्ट निर्माण गर्न आवश्यक छ : राजेशकाजी श्रेष्ठ, चेम्बर अध्यक्ष

समाचार


कपिलवस्तु, १५ मंसिर- लुम्बिनी प्रदेशको आर्थिक विकासमा कृष्णनगरमा ड्राईपोर्ट निर्माण गर्न आवश्यक रहेको औल्याएका छन् । चेम्बर अफ कमर्स कपिलबस्तुको साधारणसभाको उदघाटन गर्दै श्रेष्ठले सो कुरा राखेका हुन ।  कार्यक्रममा प्रमूख अतिथिको आसनबाट बोल्दै चेम्बर अध्यक्ष श्रेष्ठले विकासको ढोका र सम्भावना बोकेको कपिलबस्तु जिल्लाको कृष्णनगरमा सुख्खा बन्दरगाह (ड्राईपोर्ट) को निर्माण आवश्यक रहेको र यसका लागि चेम्बरले पहल गर्ने बताए ।  यसको निर्माणबाट भारतको बढनी रेलवे स्टेसनसंग प्रत्यक्ष सम्पर्क कायम हुने र भारत लगायत अन्य राष्ट्रसंगको आयात निर्यात ब्यापारमा सहज हुन गई लागतमा समेत कमि आउने हुँदा कपिलवस्तु जिल्ला तथा समग्र प्रदेशको विकासमा टेवा पुग्ने धारणा  अध्यक्ष श्रेष्ठले ब्यक्त गरे ।

 
त्यसैगरी उनले जिल्लाको समग्र विकासका लागि सबैसंग सहकार्य गरी अगाडी बढ्न जिल्ला चेम्बरलाई सुझाव समेत दिए ।  महिला तथा युवा ब्यावसायीहरुलाई समेत समेटेर अगाडी बढ्न महिला तथा युवा चेम्बर गठन गरी सबैलाई समेट्न पनि उनले सुझाए ।  

उक्त साधारणसभाबाट  केहि पदको हेरफेर गरी पदस्थापन गरिएको छ । साथैआजै सपथ ग्रहण कार्यक्रम सम्पन्न भएको  छ ।

चेपाङ विद्यार्थीहरुलाई श्रेष्ठ, बञ्जारा र खनालबाट १ लाख ५० हजार रुपैया बराबरको स्टेशनरी तथा खाजा सहयोग

समाचार


गोरखा, १५ मंसिर- गोरखा जिल्लाको गण्डकी गाउँपालिका वडा नं. ६ भुम्लीचोक स्थित भद्रकाली मा.वि. र थुम्का प्रा.वि. का १ सय ३८ जना चेपाङ विद्यार्थीहरुलाई १ लाख ५० हजार रुपैया बराबरको स्टेशनरी तथा खाजा सहयोग गरिएको छ । भद्रकाली मा.वि. का ५० जना, थुम्का प्रा.वि. का ८८ जना चेपाङ विद्यार्थीलाई कापी, कलम, ज्यामिती बक्स, बिस्कुट लगायतका सामग्रीहरु सहयोग गरिएको हो । काठमाडौं महानगर -३, महाराजगन्ज, मनिकुल टोल घर भई विगत लामो समयदेखि ताइपेइ ताइवानमा बस्दै आएका रोहित श्रेष्ठ, आरुघाट गाउँपालिका वडा नं. ५ अल्काटार स्थायी घर भई हाल हङ्गकङ्गमा बस्दै आएका आकाश बञ्जारा र गण्डकी गाउँपालिका वडा नं. ५ दर्बुङ घर भई हाल जापानमा रहेका बिराट बाबु खनालले सो सहयोग उपलब्ध गराएका हुन । ताइपेइ ताइवान निवासी रोहित श्रेष्ठले सो सामग्री सहयोग गर्नको लागि रु. १ लाख रुपैया तथा आकाश बञ्जारा तथा बिराट बाबु खनालले रु. ५० हजार रुपैया सहयोग उपलब्ध गराएका थिए । रोहित ताइपेइ ताइवानका सफल ह्यान्डीक्राफ्ट ब्यबसायी एवं मेडिटेसन तथा साउण्ड थेरापीका मास्टर समेत हुन । उनले सो सहयोग रकम काठमाडौं निवासी आमा कमला श्रेष्ठ मार्फत स्वर्गीय बुबा रामकुमार श्रेष्ठको पुण्य स्मृतिमा उपलब्ध गराएका हुन । रोहित श्रेष्ठले बिपन्न चेपाङहरुलाई सहयोग गर्न पाउँदा खुसी लागेको बताउदै आगामी दिनमा पनि बिपन्न र समस्यामा परेकाहरुलाई सहयोग गर्ने बताएका छन् । सो सहयोग कार्यक्रमका लागि ग्लोबल गोरखा समाज अन्तर्राष्ट्रिय समन्वय परिषदका कोषाध्यक्ष समेत रहेका आकाश बन्जारा र सचिब बिराटबाबु खनालले समन्वय गरेका थिए । भद्रकाली मा.वि. भुम्लीचोकमा आयोजित एक कार्यक्रमका बिच सो सामग्रीहरु विद्यार्थीहरुलाई प्रदान गरिएको थियो । सो विद्यालय व्यवस्थापन समितिका निवर्तमान अध्यक्ष रिम्क गुरुङको अध्यक्षतामा भएको कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि गण्डकी गाउँपालिकाका अध्यक्ष होम बहादुर राना मगरले विद्यार्थीहरुलाई सो सामग्रीहरु हस्तान्तरण गरे । सहयोग हस्तान्तरण कार्यक्रममा बोल्दै प्रमुख अतिथि राना मगरले चेपाङ विद्यार्थीको शैक्षिक विकासको लागि विदेशमा रहेर सहयोग उपलब्ध गराईएकोमा धन्यवाद व्यक्त गरे । उनले सहयोगीदाताहरु रोहित श्रेष्ठ, आकाश बञ्जारा तथा बिराट बाबु खनाललाई विपन्न चेपाङहरुको शैक्षिक उन्नतिको लागि पुर्याएको योगदान प्रति गाउँपालिकाको तर्फबाट आभार प्रकट गरे । सोमबार आयोजित कार्यक्रममा सोही वडाका अध्यक्ष जीवन गुरुङ, विद्यालयका प्रधानाध्यापक नरेन्द्रराज तिमल्सिना, चेपाङ अभियन्ता केपीकिरण शर्मा, प्रेस सङ्गठन नेपालका केन्द्रीय सदस्य तथा पत्रकार शिशिर सिंखडा, समाजसेवी निलकण्ठ लामिछाने, देवेन्द्र भट्टराई लगायतले मन्तव्य राखेका थिए ।

स्पर्श म्युजिक अवार्ड,२०२०को उत्कृष्ट मनोनयन सार्वजनिक

समाचार


काठमाडौं — मंसिर १५, २०७७। हिमालयन मुभिज प्रोडक्सन हाउस प्रा ली को आयोजनामा संचालित 'स्पर्श म्युजिक भिडियो अवार्ड,२०२०’को मनोनयन सार्वजनिक भएको छ । नेपाली म्युजिक भिडियो क्षेत्रको उत्थान, यसैमा समर्पित कलाकर्मीहरुको सम्मान र प्रोत्साहन एवं गुणात्मक श्रीवृद्धिको निमित्त म्युजिक, भिडियो सम्बद्ध सम्पूर्ण साधकहरुलाई उत्साहित बनाउन र यो उद्योेगको व्यावसायीकरणमा टेवा पुर्‍याउन यो अवार्ड कार्यक्रम आयोजना गरिएको हिमालयन मुभिज प्रोडक्सन हाउसको प्रवन्ध निर्देशक हिमानी सुब्बाले जनाईन । विश्वव्यापी महामारीको रुपमा देखापरेको कोभिड-१९ लाई मध्यनजर गर्दै आयोजक संस्थाले 'स्पर्श म्युजिक भिडियो अवार्ड,२०२०’का लागि आईतवार काठमाडौंमा एक अनौपचारिक कार्यक्रम गरी मनोनयन सार्वजनिक गरेको हो ।

आवार्ड कार्यक्रममा म्युजिक भिडियो सम्वद्द गरी कुल ५२ विधाका उत्कृष्ट मनोनयन सार्वजनिक गरिएको हो । मनोनयनमा देशभित्र र देशबाहिर रहेका उत्कृष्ट सर्जक,साधक एवं कलाकारहरु रहेका कार्यक्रमका व्यवस्थापक कमल खतिवडाले जनाएका छन । पौष १५ गत्ते सम्पन्न गरिने उक्त कार्यक्रमको सल्लाहकारको रुपमा दिक्पाल कार्की र यसराज गराज रहेका छन । मनोनयन सार्वजनिक भएसंगै मनोनित मध्येबाट उत्कृष्ट चयनको लागि ग्लोवल अनलाईन पे मार्फत अनलाईन भोटिङ समेत शुरु भएको छ । ग्लोबल अनलाईन पे डट कम (globalonlinepay.com) को एपमार्फत आफूलाई मनपर्ने प्रतियोगीलाई भोट गर्न सकिनेछ ।

प्रतियोगीलाई एक पटकमा न्यूनतम पाँच भोट देखि अधिकतम पाँच हजार भोटसम्म गर्न सकिने बताइएको छ । नेपालभित्र संचालनमा रहेका वालेट र मोबाएल बैंकिङका प्रयोगकर्ता साथै नेपाल बाहिरबाट भिजा कार्ड र मास्टरकार्डका प्रयोगकर्ताहरुले सजिलैसंग आफ्नो प्रतियोगीलाई भोट गर्न सक्नेछन। नेपाल बाहिरबाट भने भोट गर्नका लागि भिजा कार्ड र मास्टरकार्डका प्रयोगकर्ताहरुले आफ्नो संबन्धित बैंक मार्फत अनलाईन पेमेन्ट ट्रान्ज्याकसनको निमित्त आईपिजि / थ्रीडियस (IPG/3DS) सर्भिस एक्टिभेट गर्नुपर्नेछ। मनोनित मध्येबाट उत्कृष्ट चयनको लागि ५०% मत ग्लोबल अनलाईन पे मार्फत हुने भोटिङ बाट नै लिइने जनाईएको छ ।

यस अन्तर्गत जसले सबैभन्दा बढी भोट प्राप्त गर्छ, सोही व्याक्ति/संस्था विजेता घोषित हुने सम्भावना प्रवल रहनेछ । साथै उत्कृष्ट चयनको लागि ५०% मत मनोनयनमा चयन भएकाहरुलाई सम्बन्धीत विधाका विज्ञहरुबाट नै लिइने आयोजक सुब्बाले जनाएकी छिन।

उत्कृष्ट मनोनयनहरु -
 

1.Best Singer (Male) - Pop/Modern Category

Basanta Thapa Magar (Kahile Daya Kahile Baya)

Sapan Rai (Bato ko Kada)

Sachin Rouniyar (Jogi bhaye)

Indrajit Mijar (Junma hernu timilai)

Darwin Lungeli (Hawai Adda)

Aamir sheakh (Rail ko bhada)

2.Best Singer (Female) - Pop/Modern Category

Melina Rai (Chatta Rumal)

Sumita Rai (Harek Sanjh)

Prabisha Adhikari (Bhamarako Bhunbhun)

Rani Shakya (Dhalak Dhalak)

Nisha Kandel (ma k bhanu)

Rejina Rimal (mero maya herideu)

Abun Pandey (Mahasus)

3.Best Singer (Debut- Male/Female) - Pop/Modern Category

Ranjita Limbu (jodi parewa)

Indira Tiwari (Halka Halka)

Diya Pokharel (Timrai naam)

Urmila Lamgade (Jawani taja)

Sandip Subedi (Male-

Ayush Aryal (Male- Timro mayale)

Aditya Budhathoki (Male- Ye sanu)

4.Best Lyricist - Pop/Modern Category

Anu Shah (Mata Timro Pyarma)

Darpan Rai (Maya Yasto)

Nirmala Rai “Parivesh” (Tyo Timi hou)

Jyoti Gurung (Yo kasto maya)

Suman Yonjan (Kalapani)

Dadhi Adhikari (Mero maya)

Gopal Lohar (Junma hernu)

Darwin Lungeli (Hawai adda)

5.Best Music Director - Pop/Modern Category

Narayan Subedi “Aavash” (Mata Timro Pyarma)

Basanta Thapa Magar (Sadi ramro)

Sunil Maskey (Bhamarako Bhun bhun)

Tara Prakash Limbu (Juni juni)

Arjun Pokharel (Tyo timi hou)

Nagendra Shrestha (timi Bina)

Arjun bhusal (Gothalo)

6.Best Music Arranger - Pop/Modern Category

Rahul Pradhan  (Hunna Hunna)

Keshab Prakash Badu (Oi Kajal)

Krishna BK “Bhanja” (Soltini)

7.Best Cameraperson/cinematographer - Pop/Modern Category

Shiva Dhakal (Facebook messenger)

Ram kumar kc (Bato ko kada)

Faraj Arpan (Aaja Bholi)

Biredra Bhatta (Mero maya lag6)

Avash M. Bajracharya (Timi machhi Fewatalko)

Mukesh Humagain (ye sanu)

8.Best Editor - Pop/Modern Category

Shakti Prajjwal Ghimirey (Mayako gharbar)

Aneel Katwal (Bandai chha Nepal)

Dhruvraj Parajuli “Prajwalit (Tyo timi hou/batoko kada)

Prabin Bhatta (Photo firimma

Milan Bishwokarma (Maile chot khada)

Robin B.K  ( Jaba samma saans)

Ramesh Rasaili BK Yubraj (kina hola)

9.Best Model (Female) - Pop/Modern Category

Jyotsna Yogi (Aagaman)

Rima Bishwokarma (Mannko dailo)

Anchal Sharma (Tyo timi hou)

Rista Basnet (Photo Phirim-2)

Barsha Raut (Pirim nalaune-2)

Sushma Adhikari (Chatake)

Namrata Sapkota (uslai pauna)

Elina Deuja (Jaba samma)

10.Best Model (Male) - Pop/Modern Category

Dhurba Dutta (Yo kasto maya)

Karan Shrestha (Jau kali)

Paul Shah (Mayalu timi kata chhau)

Najir Hussain (Muna)

Dikpal Karki (Mero Premprastav)

Puspa Khadka (Motighati maya)

Naren Khadka (Jhan jhan maya)

11.Best Model Debutant (Male) - Pop/Modern Category

Ashish Kumar Rouniyar (Yo dhadkan)

Sandip subedi (Meri Maya)

Samyak Adhikari (Mayako Baina)

Darpan Rai (Maya yasto)

Sudeep Bhattarai (Ma royeko pal)

Abhisek oli (jaba samma)

Umesh LD (Timi bahek)

12.Best Model (Female Debutant) - Pop/Modern Category

Gurans Dhakal (Surakshit teej)

Fija Yonjan (Ma Royeko pal)

Kajal LC (ma ta pagal)

Sikha subedi (Aau na yata)

Rubishka Shrestha (Jani najani)

13.Best Music Video Director - Pop/Modern Category

Saman Adhikari (Kahile daya kahile baya)

Milan Chams (Tyo timi hou)

Gobind Rai (Harek saanjh)

Amrit Sunuwar (Timi machhi fewatal)

Sonam Pakhrin (Usko maya)

Aditya Budhathoki (Ye sanu)

Devendra Pandey (Mero prem prastav)

Kushal Shrestha (yo kasto maya)

14.Best Music video - Pop/Modern Category

Tyo Timi hou (Milan Chams)

Kahile Daya Kahile Baya (Saman Adhikari)

Photo Firima (Shisir Bhandari)

Maya Garaula (Saroj Oli)

Pirim Nalaune (Subrat Raj Acharya)

15.Best Singer (Male) - Lok/ Dohori Category

Roshan singh (Ye jhari)

Tilak Oli (China puryaideu)

Khem Senchury (Kapal korera)

Nabaraj Ghorasaini (Mirmire kapalaima)

Ramji khand (Dhalkebar)

Kulendra Bishwokarma (Lauchha maya)

Bikram Pariyar (Adha Maya)

Dhanraj Chunara (aauna sangai )

16.Best Singer (Female) - Lok/ Dohori Category

Sunita Dulal (Mukhaima chini/wastai nagarne)

Shanti Shree pariyar (Mayalu ajai lai)

Sarita Gurung Shrestha (Khandani ghar)

Devi Gharti Magar (tala tala talkine)

Purna kala bc (Jhola)

17.Best Lyricist - Lok/ Dohori Category

Shiva Hamal (Lalumai)

Basanta Thapa (Jau sustai)

Karan Neupane (Banpale)

Khem senchury (Bhijne jhola)

Roshan Singh (Ye jhari)

Arjun Senchury Awaj(Jado Bhayo)

18.Best Music arranger - Lok/ Dohori Category

Ashish Abiral (Lauchha maya)

Tilak oli (China puryaideu)

Bikram pariyar ( aadha)

Krishna bk bhanja ( Bhirne jhola)

Bipin acharya (Banpale)

19.Best Cinematographer - Lok/ Dohori Category

Ajaya Regmi (Maya haseko)

Durga Poudel (Bhirne jhola)

Nabraj upreti (Bokejhar)

Karan chaiseer (Maya marera)

Mahesh mahara ( sait)

20.Best Editor - Lok/ Dohori Category

Pravin bhatta (Galbandi)

Dipak bista (K bhanau)

Rabin BK ( Khandani ghar )

Rajkumar Magar ( Purbai dharan)

Milan Bishwokarma ( Mulko pani)

Bishnu Sharma (Lalumai)

21.Best Model (Male) - Lok/ Dohori Category

Mahendra Gautam (lauchha maya)

Dhurba Himali (Kasto bhagya)

Lomash Sharma (Naujale rumal)

Roshan Singh ( Ye jhari)

Sanjiv Thakuri (Ye hasi Resham)

Shivam Pokharel (Banpale)

Bimal Adhikari (Laltin)

22.Best Model (Female) - Lok/ Dohori Category

Sarika Kc ( Balidan)

Anjali Adhikari (Talatala talkine)

Jina Thapa Magar (Kaleji)

Depasha BC (Pir nabhayeko)

Anu Parajuli (Kasari)

Sagun Shahi (Dukhne mutu)

Elina Rayamajhi (Banpale)

Jebicca Karki (Mirmire Kapal)

23.Best Model (Male debut) - Lok/ Dohori Category

Rupesh Luitel (Pardeshi)

Makal pulami magar (Runu pardaina)

Yanjor mahara (Dukhne mutu)

24.Best Model (Female- Debut) - Lok/ Dohori Category

Nikita shrestha (khandani ghar)

Bandana Nepal (Chautari)

Durga Kc (Bhote Lasun)

25.Best Music Video Director - Lok/ Dohori Category

Shiva BK (Lobhi aankha)

Bikram chauhan (Ye jhari)

Dipendra Timilsina (Chini jo)

Mausam himali (nirmaya)

Kajish Shrestha (Laidium ki mohani)

Kranti KC (mayalu ajai)

Chitra Maskey Magar (Ramkasam)

Ashok BK (Khandani ghar)

26.Best Music video - Lok/ Dohori Category

Authi Beruwako (Shiva BK)

Bhirne Jhola (Sunil Chhetri)

Mukhaima Chini (Gambhir Bista)

Mirmire Kapal (Shiva BK)

Salla dhupaile (Prakash Bhatta)

27.Best Kid Model

Ayushi Dhakal

Parishna Bastola

Apekshya Sherchan

Nerishka Sthapit

Aarshina Bhattarai

28.Best Emerging Singer (Male)

Bikram Rai

Rishu Rouniyar

Sandip subedi

Sani Pariyar (Lok Dohori)

Ganesh Pariyar (Lok Dohori)

Man singh (Lok dohori)

Kiran Subhash (Purnimako raat)

29.Best Emerging Singer (Female)

Samjhana Pariyar

Niruta Rai

Kavya Gurung

Gita Rai

Sujata KC

Bimala Paija

30.Best Emerging Model Male

Manab Tamang Theeng

Sandeep Subedi

Jivan Khadka

Jordan Rajbhandari

Ram babu

Ichha ram pariyar

Nirmal chhetri

31.Best Emerging Model Female

Renuka Singh Thakuri

Pujan Ghimire

Prashamsha Rayamajhi

Elina Patel

Shilpa Khadka

32.Best Aspiring Model

Durga KC

Riya Shrestha

Manita Poudel

Hira devi rai

33.Best Emerging Music Video Director

Aamir Sheakh

Gopal Dhakal

Chitra Maskey Magar

Shreya Dulal

Prahil Karki

Tenju Yonjan

34.Best Emerging Dress Designer

Jamuna Thapa

Kalpana Rai

Sharmila Tamang

Sushmita Gautam

35. Debut Singer Female - Lok/ Dohori Category

Sangita Paudel (Bichhodi Yasi)

Bhumsari Pun Magar (Facebook Ma)

Samjhana Pun (Mutu Bhitra Mayalu)

36.Best Makeup Artist

Animesh Jordan

Kabital Tolangi

Bimala Tamang

Rekha Balami

Manu Thaap Magar

Rita Balami

37.Best Hair Dresser

Santosh Gurung

Sharda Khanal karki

Rita Balami

Sarita Magar

38.Best Dress Designer

Sukneeta Chaulagain

Kajal Sharma

Rabin Pariyar

Kamal Manandhar

Pramin Shakya

39.Celebrity dress designer

Manish rai

Manju banjara dhakal

Shukneeta Chaulagain

Rabin Pariyar

40.Celebrity Makeup artist

Sophie Sunuwar

Dinesh Rai

Jyoti Limbu

Gaura Rai

41.Best Choreographer

Kamal Rai

Gobind Rai

Shanker BC

Gambhir Bista

Kabiraj Gahatraj

Surendra Basel

Naresh Veer Singh

42.Best Emerging Choreographer

Manoj B.K

Deepak Raj Sunar

Sunil B.K

Arjun Bhusal

Sanjay Lama

Saroj Moktan

Sapana Malla

Sarita Khadka

Kamana Lama

Sabitri Thapa

 

43.Legendary Choreographer

Kamal Rai

Gobind Rai

Rajendra Kamal Rai

Dinesh Pakhrin

44.Best Singer (Male)-Indegenious Category

Sannu Kumar (Piya Piya-Maithali song)

Ganesh Choudhary (Solha shringar- Tharu song)

Jeevan Ranbanshi (sun goree- rajbanshi song)

Rajendra Kumar Maharjan (Swore Jitah hayka- Nepal bhasa)

Mohan Shakya (Mayosa na tuei- Nepal bhasa)

45.Best Singer (Female)- Indegenious Category

Tika Prasain (Sun Goree- Rajbanshi)

Samikshya Choudhary (Solha sringar- Tharu song)

Yogita maharjan (Swore Jitah- Nepal Bhasa)

Asha Nakarmi (Mayosa- Nepal bhasa)

Anjali Mandal (Badi fursat se- Maithali song)

46.Best Model (Male)- Indegenious Category

Mahesh kumar choudhary(Akash)- (Solha Sringar- Tharu song)

Shailendra Yadav (piya piya –Maithali song)

Dr. Saroj yadav (badi fursat- maithali song)

Bikesh Maharjan (Swore jitah – nepal bhasa)

Ves maharjan (Tamima- nepal bhasa)

47.Best Model (Female)- Indegenious Category

Ranjju Limbu (Sun goree- Rajbanshi song)

Samita Giri (Piya piya- Maithali song)

Rojina Suwal (Swore jitah- Nepal bhasa)

Sarita Bajracharya (tamimah- nepal bhasa)

Samita Giri (Solah Sringar- Tharu song)

48.Best Music Video- Indegenious Category

Piya piya (Maithali Song)

Solah Sringar (Tharu Song)

Sun Goree (Rajbanshi song)

Swore Jitah (Nepal bhasa)

Tamimah (Nepal bhasa)

49.Popular singer (Male) - Popular Category

Budhha Lama

Pratap Das

Mahesh Kafle

C.D Bijay Adhikari

Nishan Ghimire

Ravi Oad

50.Popular Singer (Female) - Popular Category

Melina Rai

Prabisha Adhikari

Rachana Rimal

Ashmita Adhikari

Taya Hangma Rai

Elina Chauhan

51.Popular Model (Female) - Popular Category

Rista Basnet

Eliza Gautam

Rima Bishwokarma

Neeta Dhungana

Keki Adhikari (Modern/lok dohori)

Saya Bhandari (Lok dohori)

Sagun Shahi (Lok Dohori)

52.Popular model (Male) - Popular Category

Paul shah

Najir Hussain

Dikpal Karki

Naren khadka

Sraaj Garach

Nirajan Pradhan

Binod Neupane

Puspa Khadka

Chakra Bam

Sunil Lamicchane(Lok Dohori)

Lomash Sharma(Lok Dohori)

Durgesh Thapa(Lok Dohori)

पोखरामा आज र भोली सौन्दर्यविद महराले सौन्दर्य सम्बन्धी परामर्श दिने

समाचार


पोखरा १५ मंसिर - फेसियल हाउसका सञ्चालक तथा बरिष्ठ सौंदर्यविद सुष्मा महराले पोखरामा सौन्दर्य तालिम दिने भएकी छिन् । महराले मंसिर १५ र १६ गते फेसियल हाउसको पोखरा ट्रेड मल स्थित ब्राचले आयोजना गर्ने सौन्दर्य सम्वन्धी तालिममा विज्ञका रुपमा सहभागीता जनाउन लागेकी हुन ।  महराले फेसियल हाउसबाट कार्यक्रम हुने बारे स्पस्ट  पारेकी छिन् ।  

महराले विषेशत:  पोख्रेली माझ  स्कीन हेयर सम्वन्धी समस्याकासाथै माईक्रो ब्लेडीङ र कोठी रिमुभ सम्बधमा उनले सत्र संचालन गर्ने जनाएकी छिन् । महराले  १५ गते विहान ९ बजे देखि बेलुका ८ बजे सम्म र १६ गते ९ देखि अप्राहन्न १ बजेसम्म परामर्श दिने जानकारी दिएकी छन् ।

कोरोनाबाट २४ घण्टामा २५ जनाको मृत्यु

समाचार


काठमाडौं — मंसिर १४, २०७७।  

कोरोना भाइरस संक्रमणबाट २४ घण्टामा २५ जनाको मृत्यु भएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आइतबार दिएको जानकारी अनुसार  हालसम्म मृतकको संख्या १४ सय ७९ पुगेको छ । 

सोही अवधिमा १२ सय ५५ जनामा कोरोना संक्रमण पुष्टि भएको छ भने १४ सय ४ जना कोरोनामुक्त भएका छन् । मन्त्रालयका प्रवक्ता डा जागेश्वर गौतमले हालसम्म संक्रमितको संख्या २ लाख ३१ हजार ९ सय ७८ पुगेको जनाए । देशभरी सक्रिय संक्रमितको संख्या १७ हजार ९ सय ९ जना रहेको छ । हालसम्म पीसीआर विधिबाट १७ लाख २७ हजार ८३६ परीक्षणहरु गरिएका छन् । क्वारेन्टाइनमा रहनेको संख्या ६ सय ३२ रहेको छ ।

(कान्तिपुर दैनिक)

बेष्टमोडल अफ द इयरको अन्तिम स्पर्धा मंसिर १९ गते हुने

समाचार


काठमाडौं — मंसिर १४, २०७७।  

युथ क्रियसन नेपालले ‘मिष्टर एण्ड मिस बेष्टमोडल अफ द इयर २०२०’सिजन-२ को ग्राण्ड फिनाले यहि आउदो मंसिर १९ गते शुक्रबार मोर बर्गर डेलिसियस फाई चिकेन बौद्ध रामहिटीमा गर्ने भएको छ। 

मोडलिङ क्षेत्र रोजेर भविस्य उज्वल बनाउने सोचमा रहेका युवा युवतीको मार्ग निर्देशन गर्दै मोडलिङका लागि आत्मा बिश्वास, प्रशिक्षण र ग्रुमिङ तयार हुने उचित वातावरण बनाउने उद्देश्य प्रतियोगिताको रहेको आयोजक युथ क्रियसनका अध्यक्ष रवि लामा तामाङले जानकारी दिए । उनले प्रतियोगितामा अन्य सौन्दर्य प्रतियोगिता भन्दा भिन्न तरिकाले प्रतिभाको मुल्याङ्कन गर्ने समेत जानकारी गराए ।

‘मिष्टर एण्ड मिस बेष्टमोडल अफ द इयर २०२०’सिजन-२ को कोरियोग्राफी अन्तराष्ट्रिय स्तरका कोरियोग्राफर रोजिन शाक्यले गरेका छन्। प्रतियोगिताका विजेता, फष्ट रनर अपर सेकेन्ड रनर अपले आकर्षक गिफ्टका साथै बिभिन्न अवसर पुरस्कारको रुपमा जित्न सक्नेछन।

‘मिष्टर एण्ड मिस बेष्टमोडल अफ द इयर २०२०’सिजन-२ का प्रतिस्प्रधीहरुलाइ विभिन्न अतिरिक्त क्रियाकलापहरु चङ्गा चेट ,रक्तदान कार्यक्रम, निशुल्क पानि तथा खाना बितरण , अनाथ बालबालिकालाई सहयोग गर्ने सामाजिक कार्यमा समेत सहभागी गराईएको थियो।त्यसैगरि विभिन्न सेलिब्रेटीहरुको साथमा मोटिभेसन क्लास लगायतको प्रशिक्षण दिईएको अध्यक्ष लामाले जनाए ।